Moje projekty

úvod tvorba projekty kontakty

Ve svém volném čase jen nepíšu, ale občas i něco naprogramuji. Většinou se jedná spíše o různé experimenty, takže za mnou zůstává spousta rozdělaných nápadů. Některé jsou však rozdělány i z toho důvodu, že se k nim v periodických intervalech vracím.

Nutno ještě dodat, že teď většinou mám programování po práci takříkajíc „plné zuby“, takže většina nápadů postupuje šnečími kroky.

ASCII film

javascript

Toto je takový pokus o film, vytvořený ze samých písmenek. Byl lehce (těžce) inspirován Hvězdnými válkami v ASCII, akorát jsem si zvolil za námět knihu Mistr a Markétka. Scénář mám dopsaný ještě o kousek dál, tak snad se k tomu někdy vrátím.

Kdybyste někdy zatoužili vytvořit si vlastní ascii filmeček jdětě na stránku ASCIImator.net

shlédni

Brickyard framework

php

Říká se, že každý PHP programátor buď nějaký framwork používá nebo si píše vlastní. Brickyard framework je takový pokus o vytvoření frameworku podle mých představ. Snažím se o to aby byl minimalistický, plně transparentní a umožňoval v případě potřeby „prasit“.

V praxi ho nepoužívám, jistou vyjímku ovšem tvoří tato stránka.

Tlačítko Cituj!

javascript

To je asi ta nejužitečnější věc na těchto stránkách. Jedná se o bookmarklet a slouží k tomu, aby za vás psal citace z vebových stránek. Použití: na následující odkaz kliknete levou myší, dáte Uložit odkaz do záložek a pak stačí jen jít na nějakou stránku a vybrat v záložkach Cituj! a vyskočí vám panel s citací.

Cituj

Nebo stačí výše uvedený odkaz přetáhnout na lištu se záložkami.

Generátor portfolií

javascript

Toto využijí pouze někteří, jedná se o šablonu, která generuje portfoliové certifikáty jednotného evropského portfolia...

generuj portfolio

LIFF

lua

(lua interactive fiction framework)

Jednoduchý framework na tvorbu textových adventur v jazyce lua. Byla v něm napsána nedokončená hra Letec.

Kód je zveřejněn také tady.

Margarita VDP

lua

Rozepsaný program na tvorbu jízdních řádů. Nyní se právě rodí třetí inkarnace, tak až bude se čím chlubit, uveřejním to s velkou slávou.

Zatímco jsem nad tímto programem bádal, situace na poli jízdních řádů se vyjasňovala. Google přišel s formátem GTFS (z kterého výcházím a který samozřejmě budu umět importovat a exportovat). V současné době se pomalu otevírají data českých jízdních řádů, například data PID už se dají legálně sehnat v GTFS, takže bude co zpracovávat.

Myšilov

Game Maker

Dvojice her v níchž se hráč vžije do role kočky a loví myši.

Katka Katka

Wintermute Game engine

Tuto grafickou adventuru jsem tvořil společně se sestrou. Příběh je o Katce, která se smůlou v patách zkouší různá zaměstnání.

V současné době existuje (vy)hratelné demo. Zbytek hry je uveřejněn v rozdělaném stavu na sourceforge

Kontrapolis

javascript

Jednoduchá javascriptová textová hra. Hra nemá bohužel téměř žádný děj, což je naškodu. Nicméně můžete si ji vyzkoušet.

První verze hry má ilustrační obrázky vytvořené v programu SketchUp.

Druhá verze je pak naprogramovaná o dost chytřeji. Lze u ní mluvit o jednoduchém enginu, nazval jsem ho Svita. Přesto však má i tato verze mnoho nedostatků, například může být ve hře jen jeden předmět stejného názvu.

hraj první verzi

hraj druhou verzi

Mimochodem - tato hra se odehrává ve stejné realitě jako moje detektivní povídky. Hlavní hrdina této hry vystupuje také v detektivce Hry s ohněm.

Svlad

Free Pascal, lua

V současné době IMHO neexistuje žádný dobrý tabulkový editor. Existují dva druhy programů na úpravu tabulek:

  1. různé frontendy k databázím
  2. zadruhé Excel a jeho klony

Bohužel, každý z těchto přístupů má své nevýhody. Chci vytvořit editor, který by uměl dobře jednu věc: Editovat tabulky v CSV (případně v nich třídit, filtrovat a vyhledávat). Nechci vytvářet klon Excelu, chci něco hodně jednoduchého a účiného.

Projekt opuštěn. Používám CSVPad od TrustFM.

písmo Žofie

V roce 2006 se mi dostala pod ruku demoverze jednoho programu umožňujícího kreslit fonty. Protože jsem v té vydával časopis zvaný Žofie, rozhodl jsem si pro něj nakreslit písmo.

V té době jsem však neměl sebemenší informace o nástrahách, které na typografy čekají. Výsledné písmo je tak ošklivé, při menších velikostech dokonce nečitelné. Nicméně to nemusí být na škodu pokud děláte obal punkové desky, sbírku revolucionářských básní či plakát na death-folkový koncert.

ukázka fontu Žofie

stáhnout font Žofie